“Так раді бачити вас тут цього року!” — чули ми щонайменше кілька разів кожного дня біля українського стенду на jazzahead! у Бремені. Це очевидно свідчило про минулорічний успіх на цьому ярмарку, де Україна вперше з’явилася як повноцінний “гравець” попри шокуючі, нові для всіх реалії повномасштабного вторгнення, й була оточена дбайливою увагою та мотивуючою готовністю творити спільне майбутнє з європейськими представниками музичного ринку.
Здавалося б, страшнішою перешкодою ніж війна, вже нічого не може бути, але все ж таки саме цього року з’явився перший український стенд на міжнародному фестивалі-шоукейсі Jazzahead! 2022 у місті Бремен.
Фотоесей про «сакральну топографію» Києва, що стала основою для музики Леся Виноградова (засновника та лідера музичного проєкту a noend of mine (anom)) у альбомі Sanctuaires.
В понеділок 8 лютого на метафізичний рівень існування перейшов Юрій Зморович, також відомий серед музикантів як Зморро — імпровізатор-мультиінструменталіст, поет, драматург, фільммейкер, скульптор, перформансист, ексцентрик, візіонер.
Онлайн-платформи, зміст яких ніхто до кінця не розумів, стали провідними постачальниками інформації, тож ми вже орієнтуємося, де дивитися кіно, де шукати музику, де якісніше транслювати онлайн-події, що таке “подкасти”… Саме про них тут мова.
Одного дня в середині серпня прийшов лист від організаторів Enjoy Jazz Festival. Саме в цей момент я була повністю заглиблена у те, що відбувалося на репетиції, тож я не зосереджувалася тоді ні на чому, що не допомогало б мені видати з акордеону якісь впевнені звуки. Лишень легковажно зиркнула. Зібравши до купи всі свої життєві задачі на добу, я згадала, що на мене в пошті чекає щось глобальне.
Сучасний британський джаз постійно обговорюється у медіа, великі фестивалі та концертні майданчики запрошують гурти, навіть якщо ті не до кінця вписуються в їхню стильову концепцію, бо розуміють, що такого звучання ще не було.
Друковані примірники каталогу одержать ключові міжнародні гравці музичного сектору — фестивалі, шоукейси, основні концертні майданчики, музичні виші, журналісти та критики, українські дипломатичні місії за кордоном, а також представники української діаспори.
Головною персоною на фестивалі Leopolis Jazz 2019-го став джазовий піаніст Кенні Баррон: саме він отримав Leopolis Jazz Music Awards. Його виступ відбувся на третій день фесту, що для багатьох був ключовим.
Leopolis Jazz Fest– свято навіть для найбільш досвідчених і утаємничених: гонитва за усіма подіями, зустріч з людьми, яких не бачив роками, вміння помічати, в якому гарному місті живе фестиваль.
Tauron Nowa Muzyka Katowice вражає масштабами. На час фестивалю величезний комплекс Сілезійського музею, NOSPR та Конгресового центру перетворюється на ціле місто зі своїми уставами та різними соціальними шарами.
23 травня у Національній філармонії України в рамках фестивалю «Київська весна» відбувся концерт проекту Mockūnas-Mikalkėnas-Berre Trio – колективу, що виконує нетривіальний авторський матеріал, побудований переважно на принципах вільної імпровізації.
Великі фестивалі – далеко не єдиний чинник, що визначає рівень культури у суспільстві (країні, місті тощо). Але вони є потужною мистецькою ін'єкцюєю, дія якої супроводжуватиме причетних значно довше, аніж рік до наступного фесту.
Концерт Есперанси Сполдінг планувався два роки. Не лише через те, що Сполдінг невловима між своїми концертами і морем дослідницької роботи. Як і Бред Мелдо, вона готувала для Джазтопаду спеціальну програму.