Shai Maestro: The Dream Thief

1532504850.jpg

Shai Maestro
The Dream Thief
(ECM Records, 2018)

The Dream Thief – перший альбом піаніста Шая Маестро, записаний для лейблу ЕСМ. (До того він з’являвся на ЕСМ в альбомі Тео Блекмана “Elegy” 2017-го року). Тут Маестро записався зі своїм постійним контрабасистом Хорхе Редером, а барабанщика Зіва Кравіца замінив Офрі Негемія.

Нова музика Шая Маестро повністю відповідає його елегантному та розважливому прізвищу. Назви композицій ніби продовжують їх ідею. “The Second Childhood” cхожа на дитячу оповідку, у якій старець тепло згадує кожну дрібницю. “A Moon’s Tale” i “Lifeline” наче музика з хрестоматійного фільму про самотнього мандрівника нашого часу. Остання в спиcку “What Else Needs to Happen?” може так і залишитися непоміченою, як це часто буває. Одна з найдовших по тривалості «розповідей», у якій йдеться про стрілянину в школі Сенді Хук у Ньютауні: ця трагедія забрала життя молодшої доньки саксофоніста Джиммі Гріна, колеги Маестро: тут він не намагається вигадувати складних форм та навіть облишив звичні для нього співучі мелізми – однотонна, холодна фактура сама по собі віддає належне, не зважає на запис виступу Барака Обами, що звучить на її тлі.

Найцікавіше – спостерігати за тим, скільки складних метафор Маестро ховає за необтяжливими мотивами. The Dream Thief варто переслухати ще не один раз, адже щоразу там з’являтиметься щось нове.

Слухати альбом: Youtube, Apple Music, Deezer та інші стрімінгові сервіси.