Gamardah Fungus 2019: природній шторм, мікросаунд & пост-блюз

Автор:
Стас Бобрицький

fungus2019-300x300.png

Gamardah Fungus
Natural Storm
Released by Hidden Vibes
2019, Kyiv, Ukraine

Дует Gamardah Fungus з Дніпра, що своєю музикою осягає такий собі абзац жанрових тегів, існує вже 10 років. На записах за цей період чути звуки синтетичні й природні, лабораторно-студійні чи привезені з подорожей до атмосферних локацій, сучасні ефекти поруч із саморобними шумогенераторами, що не потребують електрики — кожного разу акуратний мінімалістичний саунд, який легко впізнати. Цього разу — лише гітара + модульний синтезатор.

Альбом починається єдиною нотою, яка швидко зростає до текстури, що пульсує у стереопросторі — ніби ми вже одразу, без зайвого інтро, всередині акустичного циклону, що розкручується ще більше, коли перша гітарна нота розлітається панорамою. Це задає настрій. Але циклон не така стіна звуку, що від неї сусід ногами стукає у двері — а більш тонка робота. Проте, маю визнати, внутрішня структура деяких тембрів краще розкривається на високій гучності.

Максимально скорочена суть нових “фунгусів” — оманлива простота.  Всі ці класичні для експериментального ембіенту техніки — про морфінг текстур та маніпуляцію записаним матеріалом в стилі старої доброї tape music — можуть бути непомітними на перший погляд, особливо якщо звик слухати в системі координат “гармонія-мелодія-ритм”.

Модуляр звучить як абстрактний оркестр, і хоча синтезаторні звуки з повільною атакою зазвичай звикли сприймати як декоративний акомпанемент — повільна, безперервна трансформація безкінечної ноти часто опиняється на передньому плані, ніби текстури беруть на себе роль соло. Яку б ви музику не слухали, мозок звик думати: коли хтось грає мелодії — це перший план, а коли звуки “ууу” — це фон. Natural Storm трохи розхитує цю схему.

Гітара нарізає потужний психоделічний пост-блюз та гудить тріскучий перевантажений дрон — в цьому явно присутні фрагменти мелодій чи ефектів, які можна було б упізнати — та всі вони зникають у мряці реверберацій, бо під час шторму інакше не буває.

До речі, із самого початку графіка обкладинки не залишає питань, про що ця музика: можемо уявляти собі хоч би що, а навколо все одно будуть хвилі ділею на фоні пульсації дрібних краплинок мікросемплів.