Playlist #1. Що слухають Son Lux

 
000.jpg

Катерина Зяблюк
музикант, автор

 
Son Lux_2.png

Son Lux: Йен Ченг (барабанщик), Рафік Бхатія (гітара), Райан Лотт (клавіші, вокал)

Фото: Олексій Карпович

 
 

Несподівана можливість поговорити з Son Lux на TNMK 2018 в Катовіце відкрила нам ще двох прекрасних джазових музикантів. Райан Лотт – лідер гурту – дуже грамотно підійшов до вибору співучасників свого проекту. 

Один з них — гітарист Рафік Бхатія — з теплотою згадує свої студійні записи з Давідом Вірейесом та дружбу з Віджай Айером, його часто можна почути разом з такими відомими музикантами, як, наприклад, трубач Дейв Дуглас, з яким він невдовзі виступить на фестивалі Jazzowa Jesien im. Tomasza Stańki 2018 (після смерті Томаша Станько 29 липня 2018 року організатори вирішили дати події ім’я її засновника). 

Барабанщик Йен Ченг активно записується також з Дугласом і провідними молодими джазовими музикантами — Джуліан Лейдж, Мері Гелворсон та багатьма іншими.

В розмові ми задали питання про те, що учасники Son Lux слухають зараз, і ділимось цим з вами.

 
 
 

Райан Лотт: О, це чудове питання. Якщо б ти прямо зараз відкрила плеєр на моєму телефоні, то там би був Джонні Кеш. Можливо, ще хтось, кого можна буде почути цього вечора.

Рафік Бхатія: Здається, я бачив, що гратиме Бен Фрост, він пройшов повз мене у коридорі! Ця людина неймовірно надихала мене протягом останніх років. По суті на звучання моєї гітари вплинуло те, що я слухав Бена Фроста. У нього так багато гітари, басовитої та текстурної, гітар, що поєднані з різним саундом – він дає мені ідеї, що збагачують мій інструмент. Я ніколи не зустрічав нічого настільки неприборканого та сирого, і у той же час настільки ретельно упорядкованого. Мені це дуже подобається.

А ще хочу згадати одного виконавця, якого ми полюбили та переслухали всі втрьох — це MMPH. Він випустив свій альбом на лейблі Tri Angle. Також він займався продюсуванням останнього релізу Serpentwithfeet, повз якого ми теж не могли пройти.

Райан: Йен, а в твоєму плеєрі що?

Йен Ченг: Ну, я збирався сказати про MMPH... А ще ми перероблювали у своїх альбомах його ремікси.

Райан: Зрештою, ми спраглі до будь-яких музичних жанрів. Можна щиро сказати, що у Son Lux ми завжди намагаємося охопити якнайбільше прекрасної музики з усього світу.

Йен: Я згадав ще дещо… Серед усього переслуханого є також музикант з Гани, що грає на африканському народному інструменті балафон (різновид ксилофону). Його звуть SK Kakraba, і у світі немає кращого за нього.

Райан: Точно, ми би хотіли взяти його у наш наступний тур, коли він повернеться до Європи восени.

Рафік: Взагалі, за останні 12 годин ми встигли переслухати у своєму бусику все, від боллівудських саундтреків до Джонні Кеша, Бена Фроста, а ще Отіса Реддінга…

Райан: Колтрейна.

Рафік: Так, і Колтрейна.