Meloport Loft: спроба перша

 
 
 
 

Вийшло так, що перший же Мелопорт Лофт реалізувався майже точнісінько так, як ми й замислювали. 

Усе розпочалося концертом фрі-джазового квартету Катерини Зяблюк. Подальший тон задав контрабасист Марк Токар із тріо молодих музикантів, потім до процесу підключилися Сергій Охрімчук, Михайло Качалов та інші музиканти-народники, які до виконання народних стандартів залучили і джазових музикантів. Це поєднання виглядало настільки цікаво, що, хто його знає – може з такого формату вийшло б щось новеньке у царині волд-м'юзик.

Фінальну жирну крапку поставив Станіслав Бобрицький, який неочікувано з’явився посеред вечора, зі своїм хитромудрим електронним модуляром, наробивши чималого шуму, у прямому і переносному сенсах. Серез цих хвиль різного штибу імпровізацій знайшлося місце і для ембіенту, і для джазових стандартів.

Себто, вільна циркуляція жанрів та взаємопроникнення одного в інший – відбулися. Деякі представники геть різних музичних сцен і культур нарешті вперше познайомилися особисто і почули одне одного. І, повірте, виглядало це абсолютно спонтанно і по-домашньому затишно.

Не можемо обіцяти, що наступні події виглядатимуть буквально так само. Але, погодьтеся, вдалий початок – це вже значно більше, ніж просто намір. Те, як станеться далі – залежитиме від учасників наступних Лофтів від Мелопорту.

Фото: Олексій Карпович